Under 9 Trophy

  ——————–     First Round     ——————–    
             
1 White Rose B 1 v 8 Shelf B  
2 Brighouse B W v L Bye  
3 Norristhorpe B L v W Gildersome C  
4 Bye v Bye  
5 Norristhorpe C 1 v 5 Queensbury B  
6 Skelmanthorpe B 3 v 4 Shelley Stripes  
7 Meltham B L v W Linthwaite B  
8 Drighlington B 1 v 2 YMCA B  
9 Ryburn Utd B W v L Rastrick B  
10 Lepton Hlnds B 4 v 2 Hebden Bridge White  
11 Greetland B W v L Bye  
12 Kirkheaton B 8 v 3 Queensbury C  
13 Bye L v W Battyeford B  
14 West End Park Lions 8 v 3 Dewsbury Rgs C  
15 Bye L v W Dalton Dynms B  
16 Howden Cl C W v L Bye  
           
17 Bye L v W Warley Rgs B  
18 Bye L v W Bfd Warriors B  
19 Honley B W v L Bye  
20 Kirkburton B 11 v 0 Cumberworth B  
21 Bye L v W Northowram Colts  
22 Gildersome B W v L Bye  
23 Clifton Rgs B W v L Bye  
24 Bye L v W Kirkburton C  
25 Dewsbury Rgs B 2 v 3 Greetland C  
26 Wyke Wndrs B W v L Savile Town B  
 27 Bye L v W Horbury Town B  
28 Howden Clough B W v L Bye  
29 Almondbury B W v L Meltham C  
30 Holmfirth Town B 3 v 1 Ovenden WR  
31 Kexborough Apaches 8 v 0 Gomersal B  
32 West End Park Leopards W v L Bye  
     
  ——————–     Second Round     ——————–  
             
1 Shelley Stripes 12 v 6 Horbury Town B  
2 Honley B W v L Warley Rgs B  
3 Gildersome B 4 aet 4 Greetland B  
  Gildersome won 4-1 on penalties  
4 Holmfirth Town B 8 v 1 Brighouse B  
5 Howden Clough C L v W Ryburn Utd B  
6 Kexborough Apaches 5 v 1 Almondbury B  
7 Lepton Hlnds'B 3 v 1 Gildersome C  
8 Battyeford B 1 v 0 Dalton Dynms B  
           
9  Wyke Wndrs B 2 v 6 Queensbury B  
10 Linthwaite B 2 v 6 Clifton Rgs B  
11 West End Park Lions 8 v 3 Kirkburton C  
12 West End Park Leopards 2 v 12 Howden Clough B  
13 Kirkheaton B 1 v 2 Shelf B  
14 Greetland C L v W YMCA B  
15 Bfd Warriors B 7 v 2 Northowram Colts  
16 Kirkburton B W v L Bye  
              
  ——————–     Third Round     ——————–  
             
1 Honley B 2 v 1 Kexborough Apaches  
2 Kirkburton B 3 v 0 Bfd Warriors B  
3 West End Park Lions 3 v 4 Howden Cl B  
4 Shelf B 4 v 3 Gildersom B  
5 Clifton Rgs B 2 v 1 Queensbury B  
6 YMCA B 2 v 1 Holmfirth Town B  
7 Ryburn Utd B 4 v 0 Battyeford B  
8 Shelley Stripes 2 v 6 Lepton Hlnds B  
             
  ——————–     Fourth Round     ——————–  
             
1 Lepton Hlnds'B 2 v 4 Shelf'B  
2 Ryburn Utd'B 2 v 1 Howden Cl'B  
3 Honley'B 3 v 5 Clifton Rgs'B  
4 Kirkburton'B 5 v 0 YMCA'B  
             
  ——————–     Semi-Finals     ——————–  
  Sun 19 March  
  at the Ground of the First Team Drawn  
1 Shelf B 6 v 4 Clifton Rgs B  
2 Ryburn Utd B 5 v 1 Kirkburton B  
             
  ——————–     FINAL     ——————–  
  at Canalside  2.15 pm  
1 RYBURN UTD'B 0 v 3 SHELF'B  
             
  line(185x3) line(20x3) line(20x3) line(20x3) line(185x3)  

10space