Under 10 Trophy

  ——————–     First Round     ——————–    
             
1 Savile Town B 5 v 2 Ovenden WR  
2 Brighouse Yellow W v L Bye  
3 Marsden B 0 v 7 Elland B  
4 Bye v Bye  
5 Meltham Lions 4 v 0 Norristhorpe B  
6 Queensbury C L v W Queensbury B  
7 Lepton Hlnds B 5 v 1 Kirkheaton B  
8 Drighlington B 6 v 1 Shelley B  
9 Ossett Town C 6 v 3 Northowram C  
10 Kirkburton B 3 v 1 Greetland B  
11 Gomersal B 3 v 2 Skelmanthorpe B  
12 King Cross Yellow 2 v 4 Northowram B  
13 Battyeford B W v L Bye  
14 Ryburn Utd White 15 v 0 Dewsbury Rgs B  
15 West End Park B 2 v 1 Clifton Rgs B  
16 Honley B 1 v 2 Warley Rgs White  
           
17 Rastrick C W v L Bye  
18 Beacon Rgs W v L Bye  
19 Hebden Bridge Sharks W v L Skelmanthorpe C  
20 Howden Clough B 3 v 4 Brighouse Sports Yellow  
21 Wyke Wndrs B 6 v 3 Meltham Tigers  
22 Drighlington C 4 v 2 White Rose C  
23 Brighouse Sports Orange L v W YMCA B  
24 White Rose B 6 v 2 King Cross Green  
25 Dalton Dynms B  1 v 4 Gomersal C  
26 Shelf 5 v 1 Ossett Town D  
 27 Hebden Bridge Wolves  W v L Bye  
28 Hipperholme B W v L Bye  
29 Almondbury B 2 v 10 Linthwaite B  
30 Greetland C 1 v 7 Netherton  
31 Horbury Town B L v W Gildersome B  
32 Ryburn Utd B 4 v 7 Upperthong  
     
  ——————–     Second Round     ——————–  
             
1 Uppertong 2 v 1 Kirkburton B  
2 Hipperholme B 1 v 0 Warley Rgs White  
3 Elland B 3 v 2 Gomersal B  
4 Hebden Bridge Wolves 7 v 1 Brighouse Sports B  
5 Linthwaite B 1 v 0 Shelf  
6 Meltham Lions  11 v 0 Battyeford B  
7 Queensbury B 1 v 8 Gildersome B  
8 Beacon Rgs 4 v 10 Drighlington C  
           
9  Wyke Wndrs B 1 v 10 Savile Town B  
10 Rastrick C 1 v 7 Drighlington B  
11 White Rose B 12 v 5 Northowram B  
12 West End Park B 2 v 5 Lepton Hlnds B  
13 Ossett Town C 1 v 5 Hebden Bridge Sharks  
14 Gomersal C W v L YMCA B  
15 Brighouse Yellow 1 v 10 Ryburn Utd White  
16 Netherton W v L Bye  
              
  ——————–     Third Round     ——————–  
             
1 Hebden Bridge Wolves 1 v 3 Lepton Hlnds B  
2 Linthwaite B 4 v 1 Drighlington C  
3 Upperthong 1 v 4 Hipperholme B  
4 Ryburn Utd White 6 v 2 Gomersal C  
5 Elland B 1 v 2 Netherton  
6 White Rose B 5 v 3 Hebden Bridge Sharks  
7 Queensbury B 2 v 1 Drighlington B  
8 Savile Town B 6 v 9 Meltham Lions  
             
  ——————–     Fourth Round     ——————–  
             
1 Ryburn White 3 v 2 Hipperholme'B  
2 Meltham Lions 7 v 1 Netherton  
3 Linthwaite'B 0 v 3 Lepton Hlnds'B  
4 Queensbury'B 1 v 4 White Rose'B  
             
  ——————–     Semi-Finals     ——————–  
  Sun 19 March  
  at the Ground of the First Team Drawn  
1 White Rose B 3 v 3 Lepton Hlnds B  
  Lepton won 4-5 on penalties  
2 Ryburn White 2 v 3 Meltham  
             
  ——————–     FINAL     ——————–  
  23 April  
  at Canalside  2.30 pm  
1 LEPTON HLNDS 1 v 0 MELTHAM  
             
  line(185x3) line(20x3) line(20x3) line(20x3) line(185x3)  

10space