Under 16 Cup

  ——————–     First Round     ——————–    
1 Wyke Wndrs 9 v 0 Rothwell'B  
2 Rothwell 2 v 0 Lepton Hlnds  
3 Northowram 5 v 1 YMCA'B  
4 Shelley W v L Kexborough  
5 Littletown 1 v 3 Norristhorpe  
6 Salts 0 v 3 Honley  
7 Dewsbury Rgs 9 v 4 Thornton Utd  
8 Ossett Town Pumas 7 v 0 Hepworth Utd  
9 (Withdrawn) Ossett Albion L v W Meltham  
10 Brighouse 2 v 0 Gildersome  
11 YMCA 0 v 2 Ryburn Utd  
12 Upperthong 7 v 2 Cumberworth  
13 King Cross 3 v 4 Linthwaite  
14 Birstall Rovers 4 aet 5 Kirkburton  
15 Greetland 2 v 3 Northowram Rams  
16 Ossett Town Panthers 1 v 4 Westend Lions  
           
17 Hebden Bridge Tigers 1 v 3 Littletown'B  
18 Elland 1 v 7 Wyke Wndrs'B  
19 Rastrick Bulldogs 8 v 3 Gomersal  
20 Dewsbury Rgs'B   v   Bye  
21 Warley Rgs   v   Bye  
22 Lepton Hlnds'B   v   Bye  
23 Upperthong'B   v   Bye  
24 Clifton Rgs   v   Bye  
25 Dalton Dynms   v   Bye  
26 Shelf   v   Bye  
27 Netherton   v   Bye  
28 Dewsbury Rgs'C   v   Bye  
29 West Town   v   Bye  
30 Lindley   v   Bye  
31 Rastrick Raiders   v   Bye  
32 Marsden   v   Bye  
     
  ——————–     Second Round     ——————–  
             
1 Linthwaite 2 v 6 Northowram  
2 Ossett Town Pumas 5 v 1 Westend Lions  
3 Dewsbury Rgs 1 v 0 Northowram Rams  
4 Upperthong 2 v 8 Shelley  
5 Norristhorpe 9 v 3 Honley  
6 Kirkburton 1 v 2 Brighouse  
7 Wyke Wndrs 1 v 8 Rothwell  
8 Ryburn Utd 8 v 0 Meltham  
           
9 West Town 2 v 8 Rastrick Bulldogs  
10 Clifton Rgs 4 aet 4 Marsden  
  Marsden won 2-4 on penalties  
11 Upperthong'B 4 v 1 Rastrick Raiders  
12 Dewsbury Rgs'C 1 v 3 Dewsbury Rgs'B  
13 Warley Rgs 5 v 3 Lepton Hlnds'B  
14 Lindley 1 v 8 Shelf  
15 Littletown'B 1 v 4 Wyke Wndrs'B  
16 Netherton 3 aet 3 Dalton Dynms  
  Dalton won 4-5 on penalties  
              
  ——————–     Third Round     ——————–  
             
1 Warley Rgs 0 v 6 Dewsbury Rgs  
2 Ryburn Utd 13 v  0   Dalton Dynms  
3 Rothwell 1 v 0 Wyke Wndrs'B  
4 Dewsbury Rgs'B 0 v 18  Shelley  
5 Norristhorpe 2 v 1 Brighouse  
6 Shelf 2 v 1 Marsden  
7 Northowram 4 v Ossett Town Pumas  
8 Upperthong'B 4 v 12 Rastrick Bulldogs  
             
  ——————–     Fourth Round     ——————–  
             
1 Shelley 1 v 7 Rothwell  
2 Shelf 1 v 8 Dewsbury Rgs  
3 Norristhorpe 7 v Rastrick Bulldogs  
4 Northowram 5 v 1 Ryburn Utd  
             
  ——————–     Semi-Finals     ——————–  
  26th March  
  at Storthes Hall Park  1.30 pm  
1 Dewsbury Rgs 0 v 6 Northowram  
  19th March  
  at Leeds Road PF  (1.30 pm)  
2 Norristhorpe 1 v 8 Rothwell  
             
  ——————–     FINAL     ——————–  
  7th May  
  at Storthes Hall Park   (11.00 am)  
1 NORTHOWRAM   v   ROTHWELL  
             
  line(185x3) line(20x3) line(20x3) line(20x3) line(185x3)  

10space