Under 15 Cup

  ——————–     First Round     ——————–    
1 Rastrick Elite 1 v 2 Gomersal  
2 Battyeford Blue 0 v 1 Westend Lions  
3 Lepton Hlnds 6 v 0 Brighouse Blue  
4 Ossett Town 5 v 3 Park Avenue Green  
5 Kexborough 6 v 17 Queensbury Cgs  
6 Howden Clough 3 v 4 Elland  
7 Drighlington 8 v 1 Hade Edge Lions  
8 Honley 6 v 1 Hepworth Utd  
9 Shelley 1 v 2 Northowram  
10 Kirkheaton 4 aet 2 Dewsbury West  
11 Shelf 3 aet 3 Cumberworth  
  Shelf won 5-4 on penalties  
12 Westend Tigers 7 v 6 Drighlington'B  
13 Greetland 4 v 2 Clifton Rgs  
14 Almondbury Lions 0 v 6 Netherton Hawks  
15 Dewsbury Rgs'B 0 v 5 YMCA  
16 Norristhorpe L v W Ossett Albion  
           
17 Littletown W v L Shelley'B  
18 Hall Green Utd 0 v 10 Stanningley Albion  
19 Park Avenue White 0 v 9 Woodkirk Valley  
20 Cumberworth'B 0 v 9 Batley  
21 Netherton Falcons L v W Hade Edge Tigers  
22 Overthorpe 4 v 5 Rastrick Wolfpack  
23 Battyeford Red 5 v 0 Ossett Town Mavericks  
24 Wyke Wndrs 5 v 4 Gomersal'B  
25 Northowram Rams 6 v 3 Rastrick Wasps  
26 Brighouse Sports 8 v 0 Meltham'B  
 27  Bramley Phoenix 5 v 2 Brighouse Yellow  
28 YMCA'B 2 v 4 Savile Town  
29 Meltham W v L Bye  
30 Horbury Town W v L Bye  
31 Pudsey W v L Bye  
32 Upperthong W v L Bye  
     
  ——————–     Second Round     ——————–  
             
1 Greetland 3 aet 4 Lepton Hlnds  
2 Honley 2 v 3 Ossett Albion  
3 Drighlington 6 v 0 YMCA  
4 Westend Tigers 3 v 13 Ossett Town  
5 Queensbury Cgs 13 v 0 Elland  
6 Netherton Hawks 1 v 4 Kirkheaton  
7 Gomersal 1 v 8 Westend Lions  
8 Shelf 4 v 2 Northowarm  
           
9 Meltham 2 aet 3 Woodkirk Valley  
10 Wyke Wndrs 7 v 1 Upperthong  
11 Battyeford Red 3 v 1 Pudsey  
12 Savile Town 2 v 3 Batley  
13 Hade Edge Tgs 1 v 5 Rastrick Wolfpack  
14 Horbury Town 4 v 6 Brighouse Spts  
15 Littletown 1 v 7 Stanningley Albion  
16 Bramley Phoenix W v L Northowram Rams  
              
  ——————–     Third Round     ——————–  
             
1 Rastrick Wolfpack L v W Drighlington  
2 Shelf 12 v 1 Bramley Phoenix  
3 Westend Lions 7 v 2 Stanningley Albion  
4 Batley 0 v 5 Ossett Town  
5 Queensbury Cgs 5 v 3 Kirkheaton  
6 Brighouse Spts 7 v 6 Wyke Wndrs  
7 Lepton Hlnds 5 v 1 Ossett Albion  
8 Battyeford Red 0 v 5 Woodkirk Valley  
             
  ——————–     Fourth Round     ——————–  
             
1 Ossett Town 1 v 5 Westend Lions  
2 Brighouse Spts 0 v 17 Drighlington  
3 Queensbury Cgs 16 v 1 Woodkirk Valley  
4 Lepton Hlnds 3 aet 3 Shelf  
  Lepton won 4-1 on penalties  
             
  ——————–     Semi-Finals     ——————–  
  12th March  
  at Leeds Road PF  (1.30 pm)  
1 Drighlington 2 v 3 Lepton Hlnds  
  at Leeds Road PF  (1.30 pm)  
2 Queensbury Cgs 4 v 2 Westend Lions  
             
  ——————–     FINAL     ——————–  
  30 April  
  at Storthes Hall Park (11.00 am)  
1 LEPTON HIGHLANDERS 3 v 1 QUEENSBURY COUGARS  
             
  line(185x3) line(20x3) line(20x3) line(20x3) line(185x3)  

10space