Under 14 Cup

  ——————–     First Round     ——————–    
1 Drighlington 14 v 0 Mount Pleasant  
2 Northowram 5 v 3 Town End  
           
3 Bfd Park Avenue'B 1 v 4 Brighouse Sports'B  
4 Lepton Hlnds'B 2 v 1 Cumberworth'B  
             
  All other teams receive a Bye into the Second Round   
             
  ——————–     Second Round     ——————–  
             
1 Netherton Hawks 9 v 0 Brighouse Sports  
2 Elland W v L Penistone  
3 Drighlington 4 v 2 Dewsbury Rgs'B  
4 Shelley 4 v 3 King Cross  
5 Northowram Colts L v W Durkar  
6 Birchencliffe 6 v 9 St Columbas  
7 Westend Lions 2 v 3 Bradford Warriors  
8 Northowram 3 v 5 Lepton Hlnds  
9 Ossett Albion 6 v 1 Ryburn Utd  
10 Kirkburton 11 v 1 Ossett Town Jgs  
11 North Gawber 4 v 3 Holmfirth Town  
12 Bfd Park Ave 3 v 1 Hepworth Utd  
13 Skelmanthorpe 4 v 3 Battyeford Blue  
14 Gomersal 4 v 2 Queensbury Cgs  
15 Cleckheaton 4 v 5 Gomersal'B  
16 Ryburn Utd B L v W Deighton  
           
17 Shelf 0 v 4 Honley'B  
18 Drighlington'B 5 v 1 Greetland  
19 Brighouse Spts'B 2 v 1 Rothwell'B  
20 Brighouse Blue W v L Ryburn Red (Withdrawn)  
21 Brighouse Yellow 3 v 2 Elland'B  
22 Gomersal'D 4 v 2 Linthwaite  
23 Gomersal'C L v W Hebden Bridge  
24 Lepton Hlnds'B 1 v 10 Westend Tigers  
25 (Withdrawn) Rastrick Rgs L v W Ossett Albion'C  
26 Hade Edge 3 v 5 Lindley  
27 Wyke Wndrs 18 v 1 Hepworth Utd'B  
28 Howden Clough'B 8 v 1 Battyeford Red  
29 Park Avenue 1 v 7 Netherton Falcons  
30 (Withdrawn) Dewsbury Rgs'C L v W Norristhorpe  
31 Kirkheaton 4 v 2 LS27  
32 Northowram Rams W v L Deighton'B  
              
  ——————–     Third Round     ——————–  
             
1 Lepton Hlnds 9 v 0 Drighlington'B  
2 Shelley 2 v 0 Durkar  
3 Netherton Hawks 9 v 0 Westend Tigers  
4 Bfd Warriors 8 v 0 Hebden Bridge  
5 Kirkheaton 2 v 9 St Columbas  
6 Wyke Wndrs 3 v 2 Lindley  
7 Drighlington 10 v 1 Honley'B  
8 Elland 1 v  0 North Gawber  
9 Kirkburton 9 v 0 Brighouse Spts'B  
10 Netherton Falcons 2 aet 2 Norristhorpe  
  Netherton won 5-4 on penalties  
11 Gomersal 14 v 1 Brighouse Yellow  
12 Brighouse Blue 1 v 7 Deighton  
13 Skelmanthorpe 4 v 1 Bfd Park Avenue  
14 Gomersal'D 2 v 6 Gomersal'B  
15 Howden Cl'B 0 v 3 Ossett Albion'C  
16 Northowram Rams 1 v 18 Ossett Albion  
             
  ——————–     Fourth Round     ——————–  
             
1 Skelmanthorpe 3 v 4 Netherton Hawks  
2 Elland 2 v 1 Ossett Albion  
3 Drighlington 15 v 1 Ossett Albion'C  
4 Deighton 3 v 4 Bfd Warriors  
5 St Columbas 3 aet 3 Wyke Wndrs  
  Wyke won 4-5 on penalties  
6 Gomersal'B 1 v 2 Netherton Falcons  
7 Lepton Hlnds 6 v 2 Shelley  
8 Gomersal 1 v 8 Kirkburton  
             
  ——————–     Fifth Round     ——————–  
             
1 Bfd Warriors 6 v 1 Drighlington  
2 Netherton Falcons 0 v 4 Netherton Hawks  
3 Wyke Wndrs 1 v 5 Kirkburton  
4 Lepton Hlnds 2 v Elland  
             
  ——————–     Semi-Finals     ——————–  
  19th March  
  at Leeds Road PF  (11.00 am)  
1 Netherton Hawks 2 v 1 Lepton Hlnds  
  at Leeds Road PF  (11.00 am)  
2 Kirkburton 4 v 3 Bfd Warriors  
             
  ——————–     FINAL     ——————–  
  7th May  
  at Storthes Hall Park  (11.00 am)  
1 KIRKBURTON 2 v 3 NETHERTON HAWKS  
             
  line(185x3) line(20x3) line(20x3) line(20x3) line(185x3)  

10space