Under 12 Cup

  ——————–     First Round     ——————–    
1 Kirkheaton 3 v 4 Honley  
2 Queensbury Cgs 0 v 8 Hepworth Hawks  
           
3 Westend Tigers 3 aet 4 Upper Hopton Whites  
4 Savile Town'B L v W Kexborough  
5 Kirkheaton Tigers 3 v 4 Skelmanthorpe  
6 King Cross L v W Phoenix  
7 Gildersome Blue 8 v 0 Norristhorpe'B  
8 Mount Pleasant 8 v 2 Drighlington'B  
9 Ossett Town'B W v L Ryburn Black  
10 Linthwaite 5 aet 2 Batley  
11 Ossett Town'C L v W Honley'B  
12 Northowram Rams 2 v 3 YMCA'B  
13 Halifax Sports 1 v 8 Horbury Knights  
 14 Rastrick Raiders 4 v 5 Ovenden WR  
 15 Hade Edge Lions 8 v 0 Cumberworth'B  
 16 Hebden Bridge 19 v 0 Clifton Rgs'B  
 17 Gomersal'C W v L Littletown'B (Withdrawn)  
 18 Greetland Gold 10 v 0 Dewsbury Rgs'C  
 19 Hepworth Falcons L v W Golcar Utd  
 20 Greetland Stars 4 v 2 Queensbury Colts  
 21 Horbury Dragons 0 v 10 Savile Town  
             
  All other teams receive a Bye into the Second Round   
             
  ——————–     Second Round     ——————–  
             
1 White Rose 11 v 1 Clifton Rgs  
2 Ossett Town 1 v 6 Bingley Barca  
3 Honley 6 v 2 Howden Clough  
4 Lepton Blue 4 v 1 YMCA  
5 Drighlington 0 v 2 Elland  
6 Rastrick Rgs 4 aet 4 Wyke Wndrs  
  Wyke won 3-5 on penalties  
7 Northowram 7 v 0 Shepley  
8 Hepworth Hawks 2 v 1 Kirkburton  
9 Rothwell 3 aet 5 Deighton  
10 Shelley L v W Lepton White  
11 Ryburn Red W v L Dewsbury Rgs  
12 Upper Hopton Red 1 v 4 Norristhorpe  
13 Westend Lions 4 v 1 Gomersal  
14 Littletown 2 v 4 Leeds Juns  
15 Thornhill Utd 4 v 3 Cumberworth  
16 Dalton Dynms 1 v 4 Penistone  
           
17 Linthwaite 2 v 1 Greetland Stars  
18 Phoenix 2 v 7 Gildersome Blue  
19 Upper Hopton White 1 v 7 Upperthong Spitfires  
20 Ossett Town'B 2 v 14 Holmfirth Town  
21 Brighouse Sharks 4 v 7 Mount Pleasant  
22 Dewsbury Rgs'B 0 v 1 White Rose'B  
23 Skelmanthorpe 5 v 2 Golcar Utd  
24 Kexborough 1 v 5 Horbury Knights  
25 YMCA'B 2 v 11 Savile Town  
26 Howden Clough'B 2 v 8 Northowram Bulls  
27 Hebden Bridge 1 v 2 Brighouse Panthers  
28 Hepworth Eagles 3 v 2 Greetland Gold  
29 Hade Edge Lions 2 v 5 Ovenden WR  
30 Warley Rgs 7 v 1 Gomersal'C  
31 Yorkshire Juns 2 v 6 Netherton Hawks  
32 Netherton Falcons L v W Honley'B  
              
  ——————–     Third Round     ——————–  
             
1 Hepworth Hawks 1 v 4 Gildersome Blue  
2 Lepton Blue 3 v 4 Elland  
3 White Rose 9 v 2 Horbury Knights  
4 Northowram 13 v 0 Skelmanthorpe  
5 Netherton Hawks 4 v 3 Wyke Wndrs  
6 Brighouse Panthers 6 v 2 Northowram Bulls  
7 Honley 10 v 1 Linthwaite  
8 Bingley Barca 6 v 0 Ryburn Red  
9 Lepton White 4 aet 4 Uppthong Spitfires  
  Upperthong won 2-4 on penalties  
10 Ovenden WR 0 v 8 Warley Rgs  
11 Leeds Juns 6 v 1 Mount Pleasant  
12 Holmfirth Town 2 v 4 Penistone  
13 Westend Lions 4 v 1 Norristhorpe  
14 White Rose'B 2 v 1 Thornhill Utd  
15 Hepworth Eagles 1 v 2 Savile Town  
16 Honley'B L v W Deighton  
             
  ——————–     Fourth Round     ——————–  
             
1 Westend Lions 4 v 5 White Rose  
2 Bingley Barca 5 v 2 Deighton  
3 Honley 10 v 1 Savile Town  
4 Penistone 1 aet 5 Northowram  
5 Netherton Hawks 1 v 5 Brighouse Panthers  
6 White Rose'B 2 v 0 Warley Rgs  
7 Gildersome Blue 1 v 5 Elland  
8 Leeds Juns 5 v 1 Upperthong Sptfs  
             
  ——————–     Fifth Round     ——————–  
             
1 Northowram 10 v 1 Honley  
2 White Rose'B 0 v White Rose  
3 Brighouse Panthers 2 v 1 Leeds Juns  
4  Elland 0 v 5 Bingley Barca  
             
  ——————–     Semi-Finals     ——————–  
  19th March  
  at Storthes Hall  (11.00 am)  
1 Brighouse Panthers 0 v 6 Northowram  
  at Storthes Hall  (1.00 pm)  
2 White Rose 1 v 4 Bingley Barca  
             
  ——————–     FINAL     ——————–  
  30th April  
  at Storthes Hall  (11.00 am)  
1 BINGLEY BARCA   v   NORTHOWRAM  
             
  line(185x3) line(20x3) line(20x3) line(20x3) line(185x3)  

10space