Under 10 Cup

  ——————–     First Round     ——————–    
             
1 St Columbas 1 v 9 Rastrick A  
2 Bfd Warriors W v L Bye  
3 Littletown W v L Elland A  
4 Bye v Bye  
5 Marsden A 2 v 4 Ossett Town A  
6 Ryburn Utd A W v L Rastrick B  
7 Lepton Hlnds A 1 aet 1 Kirkheaton A  
  Lepton won 4-3 on penalties  
8 Dewsbury Rgs A 2 v 3 West End Park A  
9 Phoenix W v L Oxspring  
10 Kirkburton A 10 v 0 Greetland Gold  
11 Golcar Utd 9 v 6 White Rose A  
12 Kexborough 0 v 7 Ossett Town B  
13 Battyeford A W v L Bye  
14 Skelmanthorpe A 3 v 2 Deighton  
15 Clifton Rgs W v L Bye  
16 Holmfirth Town B W v L Bye  
           
17 Savile Town A W v L Bye  
18 Birchencliffe W v L Bye  
19 Hepworth Utd 5 v 0 Wyke Wndrs A  
20 Horbury Town A 1 v 2 Brighouse Sports Blue  
21 Norristhorpe A W v L Bye  
22 Drighlington A W v L Bye  
23 Brighouse Blue W v L Bye  
24 Howden Clough A W v L Bye  
25 Dalton Dynms A 3 aet 3 Gomersal A  
  Gomersal won 1-4 on penalties  
26 Warley Rgs Blue 2 v 2 Queensbury A  
 27 Hipperholme A W v L Bye  
28 Holmfirth Town A W v L Bye  
29 Almondbury A W v L Linthwaite A  
30 Halifax Sports 1 v 8 Northowram A  
31 Honley A 4 v 0 Gildersome A  
32 Shelley A 1 v 2 YMCA A  
     
  ——————–     Second Round     ——————–  
             
1 Ryburn Utd 7 v 0 Holmfirth Town B  
2 Holmfirth Town W v L Savile Town  
3 Clifton Rgs 3 v 2 Gomersal  
4 Hipperholme 6 v 3 Bfd Warriors  
5 Howden Clough 1 v 8 Queensbury  
6 Kirkburton  3 v 0 Almondbury  
7 Northowram 0 v 2 Drighlington  
8 Battyeford 2 v 3 Brighouse Sports Blue  
           
9  White Rose 17 v 2 Phoenix  
10 Ossett Town 9 v 2 Brighouse Blue  
11 West End Park 8 v 0 Littletown  
12 Skelmanthorpe 2 v 6 Honley  
13 Norristhorpe 0 v 4 Rastrick  
14 Hepworth Utd 3 v 4 YMCA  
15 Birchencliffe 1 v   3 Ossett Town B  
16 Lepton Hlnds W v L Bye  
              
  ——————–     Third Round     ——————–  
             
1 Kirkburton 3 v 2 Drighlington  
2 Ossett Town'B 6 v 0 Clifton Rgs  
3 White Rose 7 v 2 Lepton Hlnds  
4 Ryburn Utd 0 v 9 Holmfirth Town  
5 Hipperholme 2 v 4 Queensbury  
6 YMCA 3 v 1 Honley  
7 Rastrick 2 v 1 Brighouse Spts Blue  
8 West End Park 0 v 2 Ossett Town  
             
  ——————–     Fourth Round     ——————–  
             
1 Queensbury 3 v 7 White Rose  
2 Rastrick 0 v 1 Ossett Town  
3 Kirkburton 3 v 2 Holmfirth Town  
4 Ossett Town'B 1 v 6 YMCA  
             
  ——————–     Semi-Finals     ——————–  
  Sun 19 March  
  at Canalside  
1 YMCA 6 v 3 Kirkburton  
2 White Rose 1 v 5 Ossett Town  
             
  ——————–     FINAL     ——————–  
  Sun 23 April  
  at Canalside  3.35 pm  
1 OSSETT TOWN 0 v 5 YMCA  
             
  line(185x3) line(20x3) line(20x3) line(20x3) line(185x3)  

10space